Ako sa starať o drevené povrchy

Ekologický prostředek na dřevo
Dřevo a dřevěné doplňky v domácnostech působí velice teple. Tento tradiční materiál používáme od nepaměti.

Drevo a drevené doplnky v domácnostiach pôsobia veľmi teplo. Tento tradičný materiál používame od nepamäti. Drevo je čisté, voňavé, a či už sedíme v historickej zrube, modernom zrube alebo luxusných moderných domácnostiach, všade má svoje miesto. Drevo v interiéroch dnes je oveľa viac zaťažované ako v minulosti. A to vzhľadom na teplo, ktoré v domácnostiach vzrástlo o niekoľko stupňov. Drevo je veľmi stabilný materiál, treba sa o neho ale starať. Na to slúžia špeciálne prípravky určené na starostlivosť o drevo, ktoré podporujú prirodzenú výmenu vlahy medzi ovzduším a drevenou plochou, čo udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný. Zabraňujú tak vzniku prasklín a vysušovaniu dreva.

Nič nie je udržateľnejšie ako kvalitne spracované drevené výrobky. Sú totiž takmer večné, aspoň s tou správnou starostlivosťou. Linka vo vidieckom štýle, babičkin starožitný šatník alebo moderný ale unikátny stôl. Drevo v sebe uchováva spomienky, je krásne a nadčasové. Ak vlastníme jedinečný kus dreveného nábytku, túžime sa oň starať, nedovoliť zubu času, aby sa na ňom podpísal. Musíme si preto zvoliť toho správneho pomocníka.

Prinášame vám niekoľko tipov ako drevené povrchy udržať čo najdlhšie v skvelom stave:

  1. Prachovka nie je prežitok

Keď vidíte prachovku, predstavíte si staré filmy s Herculom Poirotom, kde upravená francúzska chyžná starostlivo oprašuje ťažký, drevený nábytok? Ak nechcete klasickú prachovku, stačí suchú bavlnenú handričku a vaše drevené povrchy dokonale zbavíte prachu. Dôležité je oprašovať na sucho, pokiaľ musíte na niektoré škvrny použiť vodu a mydlo, používajte zásadne teplú vodu a potom povrch dobre vysušte.

  1. Chráňte drevené povrchy pred slnečnými lúčmi

Ak vystavíte svoj drevený nábytok dlhodobo slnečnému žiareniu, riskujete vznik tmavých a svetlých škvŕn na dreve. Drevený stôl môžete chrániť obrusom, ostatné drevené povrchy umiestnite radšej mimo slniečka.

  1. Pozor na teplotu

Extrémne horúce a studené predmety môžu narušiť textúru a vzhľad dreveného materiálu. Chráňte ich preto používaním podtácku.

  1. Aj drevo starne

Postupom času sa aj na drevenom povrchu podpíše zub času. Ak necháte drevo prirodzene starnúť, dočkáte sa krásnych nových odtieňov a textúr. Niektoré typy dreva zosvetlia, iné stmavnú. Nezľaknite sa teda zmien v odtieni a znite materiály, ktoré vo svojom domove máte.

  1. Používajte špeciálne ošetrujúce prípravky

Nikdy na drevo nepoužívajte produkty, ktoré na to nie sú priamo určené. Na starostlivosť o drevo existujú špeciálne prípravky, ktoré drevo vyživujú, ale zároveň vytvárajú aj ochrannú vrstvu a do istej miery zaceľujú škrabance a nedokonalosti. Používaním nevhodných produktov alebo po domácky vyrobených riešení, môžete drevo silne poškodiť.

Odporúčame:

Multifunkčný produkt Frosch Čistič na drevo poskytuje dreveným povrchom potrebnú ochranu aj starostlivosť. Či ho použijete zriedený s vodou ako čistič alebo v pôvodnej koncentrácii ako ošetrujúci produkt, nesklame vaše očakávania. Obnoví sýtosť farieb a zanechá na povrchu lesklý finiš.

Zloženie čističa na drevo Frosch je založené výhradne na rastlinných zložkách vrátane prírodnej živice, na rozdiel od bežne používaných syntetických živíc. Prírodné zloženie čističa však neuberá na jeho účinnosti – poradí si aj so škvrnami od červeného vína, kávy alebo pastelky. Okrem čistiacich vlastností, dodá Frosch dreveným povrchom aj potrebnú ochranu, sú tak odolnejšie proti vode a nečistotám. Navyše podporuje prirodzenú výmenu vlahy medzi ovzduším a drevenou plochou, čo udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný, a zabraňuje tak vzniku prasklín a vysušovaniu dreva. Akonáhle sa objaví prasklina, prenikajú dovnútra nečistoty, a tak vznikajú nenapraviteľné škody.

Čistič je možné používať aj ako intenzívne ošetrenie drobných plôch – stačí ho použiť v neriedenej forme priamo na miesto, ktoré potrebujete ošetriť. Odolné škvrny miznú, drobné škrabance sa zaceľujú. To všetko zahalené do jemnej, prírodnej vône.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty