Čo sú 3R spreje?

Prvý na svete prichádza Frosch s plne recyklovateľným 3R Sprejom

Vyvinuté podľa troch „cyklov R“ – reduce, reuse a recycle

Frosch predstavuje prielomový recyklovateľný sprej a posúva udržateľnosť na novú úroveň. Udržateľnosť stavia na detailoch a má zmysel, pokiaľ sa k nej pristupuje zmysluplne. Frosch vyvinul skutočne stopercentne recyklovateľný obal, takzvaný 3R sprej.

Európa každoročne likviduje stovky miliónov sprejov formou tepelnej recyklácie alebo dokonca uložením na skládky, namiesto toho, aby mali možnosť sa tieto obaly vrátiť späť do užívania. V súčasnosti sú plastové rozprašovače často zložené z rôznych druhov plastov, čo komplikuje ich recykláciu.

Vyrobiť ľahko a rýchlo avšak dnes už nestačí, a tak Frosch ako prvý prichádza so znížením (– reduce) o osemnásť percent menej plastových materiálov. Firma je schopná vyrobiť z recyklátu znovu funkčné a použiteľné (– reuse), čo funguje aj po viac ako piatich tisícoch stlačeniach, teda strieknutiach. Spreje sú stopercentne recyklovateľné (– recycle). Pri uvedení na trh už s dvadsiatimi deviatimi percentami recyklátu od spotrebiteľov. Plánom značky Frosch je dosiahnuť až na sto percent v nasledujúcich rokoch.

Je to v podstate a praxi veľmi jednoduché, ide o zjednotené zloženie materiálov pre umožnenie recyklácie. Tieto výrobky sa už dnes zaradili do rodiny ekologických prípravkov. Plne vám slúžia, a pritom nemajú vplyv na znečisťovanie a zaťažovanie našej planéty. 

Nové spreje sú doplnené tiež o náhradné náplne, ktoré sú úplne recyklovateľné a odpovedajú princípom Cradle-to-Cradle®. Približne 85 % obalového materiálu nie je potlačené a možno ho tak recyklovať bez straty kvality. Zostávajúcich 15 %, potlačený štítok, je úplne recyklovateľný, pretože sa nepoužívajú žiadne lepidlá ani spojivá. Materiál môže prúdiť späť do nových aplikácií. Nezávislý inštitút Interseroh a cyclos-HTP potvrdili plnú recyklovateľnosť vrecka. Potlačená plocha je oddelená od samotného vrecka a pripevnená iba na okrajoch ľahké odtrhnutie.

Frosch usiluje o to, aby sa spotrebiteľom vyplatilo byť a jednať ekologicky, teda zodpovedne. Aby bolo dostupné všetkým, vyskúšať si silu výrobkov bez obmedzovania a zmeny návykov. Uprataný byt predsa nemusí spôsobovať výčitky svedomia, čo všetko sme po upratovaní vypustili odpadom do prírody a čo všetko sme vyhodili do odpadu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty