FAQ

Keďže sú produkty Frosch šetrné k Vám aj prírode, neobsahujú žiadne agresívne chemické látky, ktoré by dokázali dezinfikovať. Dobrou správou ale je, že pre starostlivosť o bežnú domácnosť, ak sú všetci členovia domácnosti zdraví, nie je pravidelné dezinfikovanie nutné. Úplne si vystačíte s bežnými prírodnými čistiacimi ingrediencie, ktoré majú aj hygienické účinky, ako sú napríklad ocot alebo levanduľa. Nenechajme sa preto strhnúť potrebou používať dezinfekciu na dennej báze, nie je to nutné ani zdraviu prospešné.

V našich produktoch pre ekologické upratovanie aj kozmetike sa snažíme vyhnúť všetkej zbytočnej chémii. Využitie konzervačných látok však vyžaduje spôsob, akým sa naše produkty dostávajú k vám, našim zákazníkom – cez našich obchodných partnerov, ako sú drogérie dm, Rossmann, Rohlík.cz a mnoho ďalších. Naše produkty tak trávia určitý čas čakaním na svojich nových majiteľov, a preto je zakonzervovanie, ktoré predchádza množeniu nežiaducich baktérií v produkte, nutné. Snažíme sa však používať čo najšetrnejšie konzervačné látky, a to k vám aj prírode. Napr. sódium benzoate (benzoát sodný), čo je sodná soľ kyseliny benzoovej a prirodzene sa vyskytuje v ovocí. Preto sa využíva aj ako konzervant v potravinárstve. Ďalším obľúbeným konzervantom je lactic acid alebo kyselina mliečna, čo je kyselina vznikajúca fermentáciou baktérií v ovocí, zelenine alebo mlieku. V kozmetike je obľúbená pre svoje exfoliačné schopnosti.

Recyklácia je pre spoločnosť Werner & Mertz, výrobca ekologickej drogérie Frosch, jednou z najdôležitejších tém. Každoročným aj dlhodobým cieľom je neustále navyšovanie podielu recyklovaných materiálov v portfóliu výrobkov, a to konkrétne spotrebiteľského recyklátu, ktorý je náročný na spracovanie a čistenie, teda firmami často opomínaný ako zdroj materiálu. Značka Frosch sa však pýši unikátnou recyklačnou technológiou, vysokorýchlostnou laserovou spektroskopiou, ktorá dokáže vytriediť aj zo znečisteného spotrebiteľského odpadu úplne čistý plastový granulát, použiteľný aj na výrobu kozmetických obalov, ktoré podliehajú prísnym hygienickým podmienkam. Neustále sa tiež snažíme zjednodušovať recyklačný proces tak, že obmedzujeme množstvo spojív a lepidiel v našich produktoch a postupne zjednocujeme materiál, z ktorého sú produkty vyrobené. Naše produkty sú potom úplne recyklovateľné, a to vrátane etikiet, ktoré sú potlačené minimom netoxického atramentu, ktorý je ľahko umývateľný. Zdá sa vám, že naše etikety niekedy nedoliehajú a produkt pôsobí „nekvalitne“? Je to práve preto, že obmedzujeme množstvo lepidiel a spojív, ktoré komplikujú recyklačný proces obalov.

Áno. Produkty Frosch je možné používať aj pokiaľ máte čističku odpadových vôd, pretože sú priateľské k vodným organizmom a nijako nenarušujú rozkladný proces vo vašom septiku.

Cieľom spoločnosti Werner & Mertz, výrobcu ekologickej drogérie Frosch, je neustále posúvať nielen svoje produkty, ale celé drogistické odvetvie, stále ďalej na ceste za zelenšími zajtrajškami. To dokazuje svojim Open Innovation prístupom, v rámci ktorého žiadne nové ekologické technológie nepatentuje. Akúkoľvek novú ekologickú iniciatívu teda podporujeme a schvaľujeme. Avšak bezpečie našich zákazníkov je pre nás stále prioritou. Preto po vykonaní rozsiahleho testovania došla spoločnosť k záveru, že nedokáže zaručiť dostatočnú hygienickosť produktov v rámci bezobalového predaja, kedy by si zákazník mohol produkty stáčať do vlastných fliaš a zvyšovať tak riziko kontaminácie ako baktériami, tak kontaktom s ovzduším. Rozhodli sme sa preto, že v podpore životného prostredia vydáme iným smerom. Každoročne rozširujeme svoje aktivity o nové inovácie na výrobnej a technologickej úrovni, ako aj na úrovni lokálnych aktivít. V roku 2022 napríklad za každé dva predané produkty (u vybraných partnerov), vysadíme strom.

Áno. Produkty Frosch sú úplne bezpečné pre použitie na porcelánový riad. Iba varujeme zákazníkov, aby si overili že maľovaný porcelán je zdobený vodeodolnými farbami, ktoré sa pri vyšších teplotách v umývačke nepoškodia.

Pre športové funkčné odevy odporúčame Frosch EKO Prací prostriedok na vlnu a jemnú bielizeň Mandle 1500 ml, ktorý neobsahuje optické rozjasňovače, ktoré by mohli poškodiť funkčnú membránu. Tento produkt je vhodný aj na ručné pranie a na jemné materiály ako je hodváb alebo pravý satén.

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty