Jarná detoxikácia vášho domova

Ekologické čističe
Slunce svítí, příroda se probouzí, ale váš domov jako by byl stále uvězněn v zimní šedi?

Slnko svieti, príroda sa prebúdza, ale váš domov ako by bol stále uväznený v zimnej šedi? Jarné upratovanie je spôsob, akým do domova vháňame nový, svieži vietor a pripravujeme sa na nadchádzajúce jarné a letné mesiace. Prinášame vám niekoľko tipov ako si jarné upratovanie zjednodušiť a zvládnuť ho bez zbytočného stresu a chémie!

  1. Váš domov nemusí byť cítiť dezinfekciou aby bol skutočne čistý

Existuje celý rad prírodných látok, ktoré sa môžu pochváliť dezinfekčnými alebo antiseptickými účinkami. Medzi nimi napríklad ocot, citrón alebo levanduľa. Sú netoxické a ľahko biologicky odbúrateľné. Preto sme si práve tieto ingrediencie preverené stáročiami zvolili pre naše produkty! Napríklad bežný ocot dokáže odstrániť väčšinu baktérií a choroboplodných zárodkov rovnako efektívne ako konvenčný čistiaci prostriedok, potrebuje však o trochu viac času. Nechajte teda náš univerzálny octový čistič pôsobiť o pár minút dlhšie a nemusíte mať obavu o čistotu vášho domova. Ocot je výborný čistič, ktorý si poradí aj s vodným kameňom, ale pozor, existujú povrchy, ktoré môže poškodiť, napríklad žehličku, umývačku riadu alebo pracovnú dosku z mramoru či iného prírodného kameňa.

  1. Pri upratovaní postupujte miestnosť po miestnosti

Je to najefektívnejší spôsob, ako domov dokonale zbaviť nečistôt, usadeného prachu a baktérií. Zvláštnu pozornosť venujte plochám a zastrčeným miestam, ktoré mohli byť cez zimu zanedbávané.

  1. Zbavte sa nadbytočného

Nohavice, ktoré už vám nesedia, ten kábel, ktorý neviete, k čomu patrí, darček, ktorý ste si nepriali…doma sa skrýva rad pokladov, ktoré môžu byť využité lepšie ako na zber prachu vo vašom šuplíku. Zabudnite však na bezhlavé vyhadzovanie. Veci, ktoré nemusia slúžiť vám, urobia radosť niekomu inému. Rozdeľte si teda nadbytočnosti do troch kategórií: predať, darovať alebo vyhodiť. Vyhodenie však berte ako tú skutočne poslednú možnosť.

  1. Upratovanie hrou

Aj pri upratovaní je možné sa skvele baviť. Pustite si svoju obľúbenú hudbu, najlepšie rytmickú či tanečnú, ktorá vás vyburcuje k pohybu a aktivite. Môžete si vytvoriť aj upratovací playlist, ktorý váš vždy spoľahlivo dostane do tej správnej nálady. A nezabudnite zapojiť do upratovania celú domácnosť! ????

  1. Nastavte si realistické ciele

Nesnažte sa zvládnuť celé jarné upratovanie za jeden alebo aj dva dni. Namiesto toho si na každý deň naplánujte 15-minútové upratovanie a pomaly si zo svojho zoznamu jarných činností odškrtávajte. Získate tak nový upratovací návyk, ktorý docieli, že každé ďalšie upratovanie bude o niečo jednoduchšie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty