Kroky v oblasti ekológie

Tu predstavujeme konkrétne kroky, ktoré nemecká spoločnosť Werner&Mertz robí voblasti ekológie.

Sme držiteľmi certifikátu EMAS III. Certifikát EMAS značí jednu z najvyšších dosiahnuteľných certifikácií týkajúcich sa ekológie a ochrany životného prostredia. Tento audit podstupujeme dobrovoľne už od roku 2003 a každoročne úspešne obhajujeme. Zahŕňa podrobné preskúmanie vplyvu výrobného procesu a interných procesov na životné prostredie. Hodnotia sa všetky aspekty podnikania – od zaobchádzania s prírodnými zdrojmi, cez samotnú výrobu, produkt, obal aj každoročné inovácie. Zaviazali sme sa tak, že budeme každoročne dokazovať, že sme sa ešte viac zlepšili, pokiaľ ide o ochranu životného prostredia a zdrojov.

Naše obaly vyrábame zo 100% recyklátu. Dokonca sme vyvinuli špeciálnu technológiu triedenia, ktorá umožňuje vyprodukovať zo znečisteného plastu zo žltých kontajnerov, čistý PET recyklát na výrobu nových obalov. Túto inováciu si firma nepatentovala, pretože je pre ňu dôležité, aby sa do procesu používania recyklátu, zapojili aj ostatné firmy. Na našich etiketách používame špeciálnu tlač a farby, ktoré sú vodou riediteľné, nedochádza tak k ďalšiemu znečisťovaniu plastu a zefektívňuje sa tak proces recyklácie. Tento certifikovaný rad atramentov zase nie je firmou patentovaný a je tak voľne prístupný každej ďalšej firme. Pri väčšine produktov sme vymenili farebné plastové viečka za transparentné, ktoré uľahčujú proces recyklácie. Na etikety nepoužívame lepidlá, ktoré by sa nedali pri procese recyklácie odstrániť. Vyvinuli sme unikátne obaly na náhradné náplne, ktoré vďaka svojim oddeliteľným častiam umožňujú kvalitné roztriedenie. Tiež sme vyvinuli obaly na kozmetické prípravky zo 100% recyklátu, boli sme tak prvá firma, ktorá tieto obaly na tento účel použila.

Naša budova centrály bola ocenená certifikátom LEED Platinum, čo znamená, že je budova maximálne energeticky úsporná. K zaisteniu vykurovania a výrobe elektriny kombinuje geotermálnu, slnečnú i veternú energiu. Z elektriny zo solárnych panelov a 16 veterných turbín vyrobí o 20% viac energie, než spotrebuje pre svoju bežnú prevádzku. Systém vykurovania a chladenia je poháňaný vodou zvlastnej studne. Voda prúdi do deionizačného zariadenia v priestoroch továrne a potom je znovu využívaná vo výrobnom cykle.

Vo svojich výrobkoch Frosch používame povrchovo aktívne látky získané iba zobnoviteľných prírodných zdrojov, tj neobsahujú žiadne ropné deriváty. Snažíme sa ísť ešte ďalej a preferujeme povrchovo aktívne látky získané z rastlín vypestovaných v Európe.  

Frosch žiadne zlé zložky nezatajuje, používame štandardné výrazy dané európskym nariadením o pracích prostriedkoch a žiadna z týchto zložiek nie je závadná. Pokúsime sa jednotlivé zložky detailnejšie popísať. Aniónové povrchovo aktívne látky a ďalšie povrchovo aktívne látky sú základom každého čistiaceho prostriedku. V našom prípade sú na rastlinnej báze napríklad na báze olivového a slnečnicového oleja. PEG je skupina emulgátorov, ktoré slúžia na miešanie rôznych zložiek výrobku. Tie používame opäť na rastlinnej báze repkového oleja. 

Radi by sme tiež objasnili, čo sa skrýva pod pojmom PARFUM pri našom pracom prostriedku pre dojčatá, na ktorý ste sa pýtali najviac. Na dodanie príjemnej vône používame výťažky harmančeka. Všetky výrobky Frosch sú dermatologicky testované, aby nedošlo k podráždeniu pokožky. Tento detský prací prostriedok je obzvlášť šetrný, je hypoalergénny aj pre citlivú pokožku, bez farbív a pridaných konzervačných látok. A je certifikovaný značkou EU Ecolabel. Je dôležité tiež myslieť na to, že parfumáciu používame naozaj minimálne množstvo a to tak, aby sme šli ešte ďalej, než „len“ splnili kritériá legislatívy a požiadaviek na získanie certifikátov.

Naše stránky a komunikáciu sa budeme snažiť v nasledujúcich týždňoch vylepšiť tak, aby ste tu našli všetky informácie, ktoré vás zaujímajú. Pokiaľ tam v tejto chvíli nenájdete všetko, čo hľadáte, odporúčame pozrieť sa na tieto stránky www.frosch.de.

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty