História

Rodinná tradícia

Neoddeliteľnou súčasťou histórie firmy Werner & Mertz GmbH je rodinná tradícia. Ekologická iniciatíva sa spolu so značkou Frosch zrodila v roku 1986 a formuje princípy spoločnosti bez zmeny aj dnes. Vo Werner & Mertz je udržateľnosť integrálnou súčasťou všetkých rozhodovacích stupňov, od investícií až po výrobné plánovanie.

Spoločnosť Gebrüder Werner vznikla v roku 1867 v Mainze a v počiatkoch sa zaoberala výrobou vosku a voskových produktov. V roku 1887 sa s príchodom Wolfganga Mertza tieto dve rodiny neodlúčiteľne spájajú. Philipp Adam Schneider, Wolfgangov švagor, sa stáva riaditeľom firmy. Štvrtá generácia rodiny Schneiderov stojí na čele spoločnosti dodnes. Rovnako tak sídlo spoločnosti zostáva v Mainze už viac ako 150 rokov.

Európsky rast

Vďaka svojim úspechom sa firma postupne rozrástla a do svojho portfólia zaradila aj produkty starajúce sa o obuv, podlahy a čističe. S čističmi a premenou žabky z červenej na zelenú sa zrodila iniciatíva vytvoriť produkty, ktoré budú šetrné k ľudskému zdraviu aj prírode. V roku 1953 vyrastá druhá výrobná lokácia v Halleine blízko malebného Salzburgu. Vďaka svojmu holistickému prístupu k ekológii sa značka Frosch vyskytuje takmer vo všetkých európskych krajinách a v mnohých mimoeurópskych krajinách.
Historie Frosch

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty