Receptúry

Čistý domov nemusí byť cítiť chémiou, môže voňať po malinách, citrónoch alebo levanduli. Receptúry produktov Frosch sa zakladajú na stáročiami preverených ingredienciách, ktoré na upratovanie používali už naše babičky, ako je sóda alebo ocot. Ponúkame tak ekologickú, k prírode aj vám šetrnú alternatívu konvenčných čistiacich prostriedkov.

Bežné čistiace prostriedky často obsahujú povrchovo aktívne látky na báze ropy. Frosch sa naopak spolieha na rastlinné receptúry a povrchovo aktívne látky pochádzajúce iba z obnoviteľných rastlinných zdrojov, ako je ľanový alebo slnečnicový olej. Jednou z našich kontinuálne prebiehajúcich iniciatív je potom prechod na čisto európske zdroje týchto látok. Takmer všetky naše produkty obsahujú medzi 10 – 100 % povrchovo aktívnych látok z európskych obnoviteľných zdrojov.

A čo sú povrchovo aktívne látky alebo surfaktanty? Nečistoty a mastnota odpudzujú vodu. Aby teda došlo k ich odstráneniu, prichádzajú na pomoc surfaktanty, ktoré znižujú povrchové napätie medzi vodou a nečistotou a umožňujú ich miešanie. Môžu byť získavané udržateľným spôsobom z obnoviteľných rastlinných zdrojov alebo vyrábané z ropy či živočíšnych zložiek, vrátane jatočného odpadu (u aviváží). Aj spôsob získavania týchto látok je kľúčový, napríklad využívanie palmového oleja získavaného z tropických oblastí ohrozuje biodiverzitu dažďového pralesa.

Povrchovo aktívne látky v našich produktoch sú preto získavané výhradne z obnoviteľných rastlinných zdrojov prevažne európskeho pôvodu ako je ľanový, olivový alebo slnečnicový olej.

Náš slnečnicový olej pochádza z Nemecka, Poľska a Francúzska. Ľanový olej z Francúzska či Belgicka a olivový olej z južnej Európy – Španielska, Talianska a Grécka. Žiadny z použitých olejov nekonkuruje potravinárskej výrobe.

Konvenčné čističe

Povrchově aktivní látky na bázi ropy

Voda

Barvy, parfemace

Ekologické čističe 1. generácie

Rostlinné povrchově aktivní látky z tropické kultivace

Voda z vlastní studny demineralizovaná reverzní osmózou

Přírodní aktivní složky, potravinářská barviva a parfemace v souladu s kosmetickými nařízeními

Ekologické čističe 2. generácie

Rostlinné povrchově aktivní látky z evropské kultivace

Robíme tak všetko preto, aby naše produkty boli čo najudržateľnejšie, ale zároveň nebola nijako ohrozená funkčnosť a efektivita našich produktov.

Využívanie povrchovo aktívnych látok z európskych zdrojov má celý rad výhod:

  • Vyhýbame sa tak rizikám spojeným s využívaním látok z rastlín pestovaných v tropických oblastiach, ako je ničenie dažďových pralesov alebo konkurovanie potravinárskej výrobe,
  • nevznikajú monokultúry,
  • trasy v rámci výrobného procesu sú krátke,
  • európske rastlinné zdroje sú rýchlo obnoviteľné a teda udržateľné,
  • podporujeme výsadbu v Európe sa bežne vyskytujúcich plodín,
  • udržujeme biodiverzitu.

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty