Tipy pre udržateľné upratovanie

Ekologický čistič na skla
Pečovat o domácnost udržitelnějším způsobem je snadnější, než byste si mysleli. Není třeba razantně měnit svůj životní styl.

Starať sa o domácnosť udržateľnejším spôsobom je jednoduchšie, než by ste si mysleli. Nie je potrebné razantne meniť svoj životný štýl. Stačí si zvoliť tých správnych pomocníkov. Máte ich na dosah ruky vo svojej obľúbenej drogérii.

Ideálny pomocník sa pýši obalom z recyklovaného materiálu, ktorý je tiež opätovne recyklovateľný, a to vrátane etikety a viečka. Dôležité je tiež prírodné zloženie, ktoré je šetrné k vám aj prírode. Koniec koncov čistiace ingrediencie ako je sóda, ocot alebo alkohol boli obľúbenými pomocníkmi už našich babičiek a sú preverené storočiami. Nie je teda potrebné zverovať svoj domov do rúk chémie! Príroda odvedie rovnako dobrú prácu a zanechá okrem príjemnej vône aj príjemný pocit.

Udržateľnými pomocníkmi to však nekončí. Prinášame vám niekoľko tipov, ako môžete svoje upratovanie urobiť ešte udržateľnejším:

  1. Voda patrí do prírody

Umývačka riadu šetrí nielen náš čas a pokožku rúk, ale aj vodu. Riad sa v umývačke umyje v oveľa menšom množstve vody. Multifunkčné tablety do umývačky Frosch s citrónovou vôňou a prírodným zložením navyše zanechajú váš riad žiarivo čistý a ochránia sklo proti trvalému poškodeniu.

  1. Perte na nízke teploty

S kvalitným pracím práškom alebo gélom nie je nutné prať mierne znečistenú bielizeň (tzv. jednodennú) a bielizeň, ktorá nevyžaduje vyváranie, na vysoké teploty. Prací gél Frosch Color granátové jablko uchová žiarivé farby vašich odevov a je účinný pri praní už od 20 stupňov. Ba čo viac, nižšie teploty svedčia nielen životnému prostrediu, ale aj vášmu oblečeniu! To vám pri praní na nižšie teploty vydrží dlhšie.

  1. Náhradné náplne sa oplatia

Nákupom náhradných náplní svojich obľúbených produktov šetríte nielen prírodu, ale aj svoju peňaženku. Zakúpiť ich je možné k sprchovým gélom aj mydlám. Obal náhradnej náplne obsahuje až o 70% menej plastu ako originálne balenie.

  1. Čistá toaleta bez agresívnej chémie

Inštinkt velí, že toaleta musí byť bezchybne čistá, hoci aj na úkor nášho zdravia. Výpary z agresívnych chemikálií sa dostávajú vdychovaním do nášho tela a výrazne zvyšujú riziko pľúcnych ochorení. Pritom stačí spoľahnúť sa na prírodných zabijakov baktérií ako je napríklad ocot. Šetrné, ekologické prípravky budete navyše môcť použiť aj pokiaľ máte vlastnú čističku odpadových vôd! Vyskúšajte napríklad Frosch WC Čistič Mäta s prírodnými kyselinami, ktoré vás zbavia nečistôt aj močového kameňa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skype
WhatsApp

Hľadanie

Hľadajte medzi produktmi či našimi článkami.

Top produkty